2012. szeptember 22., szombat

Magyar Élelmiszer Hazai Ízek; Szeged 2012. 09. 22.

A Magyar Gasztro Térkép Klaszter Szegeden, a Csongrád megyei Kormányhivatalban megtartott
"Magyar Élelmiszer Hazai Ízek"
elnevezésű rendezvénye képekben (Csongrád terem):


Orsolyák Zoltán ( Magyar Gasztro Térkép Klaszter)

B. Nagy László (Kormánymegbízott; Csongrád Megyei Kormányhivatal)

Panoráma

Birinyi József (Hungarikum Szövetség)

Polyák Tamás (Axiál)

...; (Élelmezésvezetők Országos Szövetsége)

Zoltai Anna (NÉBIH) akit már be sem kell bemutatni!
Asztalos István (Kortárs Gasztronómiai és Kulturális Egyesület) 

A mai napon a Kortárs Gasztronómiai és Kulturális Egyesület; Elnökeként, és a Magyar Gasztro Klaszter Vendéglátóipari felelőseként egyeztettem Krivács Andrással, a Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség <mondhatom azt> frissen megválasztott Elnökével, az általam már oly régen sürgetett Együttműködéssel kapcsolatban. Ezzel kapcsolatosan azt hiszem konszenzus alakult ki közöttünk. Meghívtak a soron következő Elnökségi ülésükre, hogy tovább tudjunk lépni az ügyben. 
Így az Étrend; Magyar Konyhafőnökök Egyesülete, a Magyar Grillszövetség mellett bízom benne, hogy az MNGSZ-t is stratégiai partnerünkként köszönthetjük. 

Továbbá elmondtam <az előadás keretében>, hogy létre kívánom hozni az Elnökök tanácsát, mely a szakmai szervezetek Elnökeiből és delegáltjaiból állna, és a létjogosultsága többek között pl. a szintén általunk életre hívott "üvegzsebként működő Vendéglátóipari alap" felügyeletét is ellátná. Ez magyarra lefordí
tva azt jelentené, hogy minden vendéglátóiparra fordítandó támogatás, szponzoráció, vagy bármely pénz, ide folyna be, és erről döntene a tanács, annak felhasználásáról, mindezt bárki számára átláthatóan. Így biztosítva annak megfelelő helyre kerülését. És valóban mindenhová jusson <ami arra érdemes> abból, legyen szó akár versenyekről, rendezvényekről, oktatásfejlesztésről, tankonyhákról, stb. Ennek szükségességét senki sem kérdőjelezte meg. 


Elmondtam továbbá, hogy véleményünk szerint, mind a jogszabályalkotás, mind az oktatás fő problémaforrás, ez irányába is lépéseket tettünk. A jogszabályalkotással kapcsolatban hangoztattam, hogy az Elnökök tanácsa feltétlen fontos, mivel a szakmai kérdésekben csak így lehet hitelesen reagálni a felmerülő szakmai kérdésekre. Ezt Zoltai Anna is említette, aki a NÉBIH részéről volt jelen és előadást tartott a GHP-vel kapcsolatban.



Az előadásokat hallgatva örömmel konstatáltam, hogy a problémákkal mindenki elkezdett foglalkozni, még akkor is, ha a megoldást nem hangzott el. 


Következő lépésként bízom benne, hogy az általam oly régen sürgetett MNGSZ együttműködés október végén, november elején megvalósul, és elkezdhetjük, a szakmai munkát.

AI



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése